השירותים שלנו

שירותי הקוד הפתוח שלנו

לשכת קוד פתוח לארגונים

מטרתנו כחברת ייעוץ המתמחה בקוד פתוח היא ללוות את לקוחותינו במסע שלהם בעולם  הקוד הפתוח. אנחנו מציעים לארגונים (מסטרטאפ ועד גופי ממשלה) לקחת אחריות על הקוד הפתוח בארגון באמצעות לשכת קוד פתוח (Open Source Program Office). הלשכה מתעסקת במגוון היבטים: טכנולוגי, ארגוני, שיווקי, משאבי אנוש ואף משפטי (בשיתוף של מיטב עורכי הדין בארץ). במסגרת הלשכה אנחנו מהווים גורם מקשר לקהילות הקוד הפתוח השונות, עוזרים לייצר שיתופי פעולה ולהתניע פעילות לטובת הארגון. ניתן להציץ גם בעמוד הייעוץ קוד פתוח הפרטני שלנו, לדוגמה: צריכה של קוד בארגון גדול, אימוץ תרבות קוד פתוח ויצירת פרוייקטי קוד פתוח.

פיתוח ותמיכה במערכות

מעבר לשירותי הייעוץ שלנו, במספר מקרים אנחנו מספקים שירותים למערכות קוד פתוח ספציפיות:

 • QGIS– מערכת מידע גיאוגרפית, המבוססת על קוד פתוח. מיועדת לאנשים שרוצים לעבוד עם מפות ולבצע ניתוחים מרחביים במסגרת תחומי העיסוק שלהם.
 • OpenStreetMap, שימוש במידע מתוך אתר המיפוי הפתוח, ושירותי  הוספה ועדכון של מידע.
 • Python – שפת התכנות הפופולרית, לרבות תשתיות Django
 • PostgreSQL, מסד הנתונים בקוד פתוח ("תחליף אורקל").
 • GeoServer, הנגשת מידע גיאורפי לשירותי מפות ושירות מידע.
 • CKAN, מערכת לניהול והנגשה לציבור של מידע פתוח.

קהילת הקוד הפתוח בישראל

בנוסף ללקוחות העסקיים שלנו, אנחנו רואים גם את קהילת הקוד הפתוח כלקוח שלנו, ולכן אנחנו רואים עצמנו כ-"בית" עסקי לכל חבר ופרוייקט בקהילת הקוד הפתוח בישראל. במסגרת זאת נשמח לארגן ארועים לקהילה, לתת חסות וגיבוי מסחרי ליוזמות מהקהילה או בעבורה ולתמוך בכל גוף מהמגזר השלישי שרוצה לפעול בתחום הקוד הפתוח.

לשכת קוד פתוח

מטרתנו כחברת ייעוץ המתמחה בקוד פתוח היא ללוות את לקוחותינו במסע שלהם בעולם  הקוד הפתוח. אנחנו מציעים לארגונים (מסטרטאפ ועד גופי ממשלה) לקחת אחריות על הקוד הפתוח בארגון באמצעות לשכת קוד פתוח (Open Source Program Office).

הלשכה מתעסקת במגוון היבטים: טכנולוגי, ארגוני, שיווקי, משאבי אנוש ואף משפטי (בשיתוף של מיטב עורכי הדין בארץ). במסגרת הלשכה אנחנו מהווים גורם מקשר לקהילות הקוד הפתוח השונות, עוזרים לייצר שיתופי פעולה ולהתניע פעילות לטובת הארגון.

לשכת קוד פתוח קיימת בחברות טכנולוגיות רבות, ביניהן אפשר למצוא את:

מפות אינטראקטיביות

כחלק מפעילות ה-GIS שלנו, אנחנו גם בונים מפות אינטראקטיבית במטרה לאפשר הנגשה של מידע גיאוגרפי/מרחבי.
המפות מותאמות לצרכי הלקוח, לתהליכי העבודה שלו ולכמות המשתמשים הצפויה של המפה.

היתרונות במפות שלנו הן הקלילות והזריזות שלהן ביחס לזמני הטעינה, התאמה למכשירים רזים ודרישות כדי לשרת מספר משתמשים רב.
ניתן לבחור בין מפות ל-Web או לאפליקציות מוביל במגוון טכנולוגיות.

המפות הפומביות שלנו:

מפת תוצאות הבחירות לכנסת

התחב"ציה

GIS ו-Data Science לעולם התחבורה הם הבסיס של מיזם התחב"ציה שלנו. אנחנו משתמשים בכלים מעולם הקוד הפתוח כדי לנתח מידע תחבורתי, לעבד אותו ולהנגיש אותו. נתוני GTFS, תזמון זמן אמת (SIRI), תחנות אוטובוס, ניווט (ברגל, ברכב, באופניים ובתחבורה ציבורית), נתוני רב-קו ועוד.

דוגמה לפעילות שלנו בנושא הנגשת תחבורה ציבורית היא מפת קווי התחבורה העירוניים: https://shabat.open.org.il/bus שגרסה שלה אפשר למצוא גם באתר פרוייקט נעים בסופ"ש בהובלת עיריית תל אביב.

דוגמאות לניתוח מידע סטטי של משרד התחבורה (GTFS):

GeoServer

GeoServer היא תוכנת קוד פתוח המאפשרת להנגיש מידע גיאורפי ממגוון מקורות. זהו הבסיס לכל שירות גיאוגרפי, בין אם מדובר בשירות מפות ואריחים (tiles) או כאשר מדובר בהנגשה של מידע ספציפי.

התוכנה מאפשרת הנגשה של מידע מתוך קבצים  (קבצי shp לדוגמה), מתוך מסד נתונים (כמו PostgreSQL) ואף משירותים אחרים. כמו כן, אפשר לבצע איחוד של מקורות שונים לתוך מפה או שירות אחד. התוכנה מהווה מימוש לדוגמה (reference implementation) של של תקני ה-Open GIS Consortium. וככזה, הוא בעל קישוריות גבוהה לכל הסטנדרטים בתחום.

כמו כן, GeoServer כוללת מנגנון cache עבור המידע ומאפשר להאיץ ביצועים של שירותים המבוססים עליו.

עבור GeoServer אנחנו מציעים שירותי התקנה ייעוץ ותמיכה.

Open Street Map

OpenStreetMap (בקיצור – OSM) הוא פרויקט שיתופי ליצירת מפה חופשית של כדור הארץ. המפות וגם המידע הווקטורי שמרכיב אותן זמינים להורדה ולשימוש לפי רישיון פתוח. הפרוייקט נבנה על ידי קהילה של ממפים אשר תורמים ומנטרים נתונים של כבישים, שבילים, בתי קפה, תחנות רכבת ועוד, בכל רחבי העולם – החל ברמת התשתית ועד רמת הבית הבודד (שפי שניתן לראות עבור רוב היישובים בישראל).

OSM הוא מקור חשוב למידע פתוח ומבוסס על קוד פתוח בעצמו. אנחנו רואים בו תשתית לפעילות בתחום ה-GIS, וגאים להציע שירותים שקשורים לפרוייקט. אצלנו תוכלו לוודא כי הנתונים שלכם ב-OSM מעודכנים באתר באמצעות שירותי המיפוי שלנו. בנוסף, אנחנו מציעים שירותים טכניים בהקמת מערכות פנים ארגוניות מבוססות OSM ויצירת תהליכי סנכרון מול OSM העולמי. במקרים רבים, כמו אצל Moovit, זהו תחליף משמעותי עבור שירותי מיפוי רבים

Python

python-logo-master-v3-TM-flattened.pngPython היא אחת משפות התכנות הכי פופלריות בשנים האחרונות. אנחנו מספקים ייעוץ למפתחים בתחום בנושאים כגון ארכיטקטורה, ביצועים, אבטחה ו-Code Review.

בנוסף לשפת פיתון עצמה, יש לנו מומחיות בתשתיות Django, ואנשינו אף חברים בפרוייקט עצמו. תומכים בתשתיות GIS באמצעות GeoDjango.

מעבר לשירותים הטכניים, אנחנו גם מספקים הדרכה בתחום עבור תוכניתנים מנוסים.

 

Django Logo

QGIS

QGIS Logo

QGIS הינה תוכנה לעיבוד וניתוח מידע גאוגרפי בשולחן העבודה. היא מהירה יותר מהמקבילות המסחריות (זמן תגובה/עיבוד), מתממשקת בקלות לשירותי online רבים, יודעת להתמודד עם פורמטים מסחריים, ויש לה אוסף plugins מגוון. בנוסף לכל אלה, היא זמינה בחינם תודות לקהילת הקוד הפתוח.

עבור QGIS אנחנו מספקים שירותי הדרכה, תמיכה ופיתוח.

הדרכה

 1. סדנאות מבוא ל-QGIS ( לאנשים עם וללא רקע ב-GIS)
 2. סדנאות מעמיקות לקהלי יעד כמו מתכננים ערים והידרולוגים.
 3. סדנאות מותאמות לארגונים
 4. שיעורים פרטיים אחד על אחד

ניתן להשאיר פרטים בטופס ההתעניינות ונחזור אליכם.

ייעוץ בנושאי קוד פתוח

מטרתנו כחברת ייעוץ המתמחה בקוד פתוח היא ללוות את לקוחותינו במסע שלהם בעולם  הקוד הפתוח. שלוש התחנות הגדולות אותן אנחנו מזהים הן:

 1. צריכה של קוד פתוח. רוב הארגונים מבינים כי קוד פתוח הוא אבן בניין משמעותית בעולם המחשוב, ולכן השאלה המתבקשת אינה האם להשתמש בקוד פתוח אלא באיזה תוכנות קוד פתוח כדאי להשתמש כדי להשיג את מטרות הארגון.
 2. אימוץ תרבות קוד פתוח. חלק מצרכי הקוד הפתוח מבינים כי לא מדובר רק בתוכנה עם רישיון מתירני, אלא בקהילה ותרבות שאפשר ללמוד ממנה כדי לשפר את הארגון שלהם על ידי אימוץ שיטות עבודה שהוכחו על ידי זרים שלמדו לעבוד ביחד ביעילות למרות שהם מתקשרים מרחוק.
 3. שחרור קוד ויצירת פרוייקט קוד פתוח.  לארגונים יש הרבה דרכים להרוויח מקהילה טכנולוגית פעילה סביב קוד שהם מתבססים עליו באופן משמעותי, מעבר למוניטין טכנולוגי, מדובר בעיקר בגיוס משאבים מחוץ לארגון והורדת התקורות שקשורות לקידום הפרוייקט.

PostgreSQL

PostgreSQL logo

אנחנו שמחים לספק  שירותי ייעוץ ותמיכה ב-PostgreSQL, אחד ממסדי הנתונים בקוד פתוח המועדפים על ארגונים. אנו תומכים בהתקנות על כל הפצות הלינוקס הגדולות, אצל הלקוח או בענן, כולל פתרונות PostgreSQL-as-a-service. השירות שלנו מגובה ע"י מרכז הכשירות של credativ, אחת מחברות המובילות בתחום ה-PostgreSQL באירופה.

בנוסף, אנחנו גם תומכים ב-PostGIS, תוספת עבור מידע מרחבי בתוך PostgreSQL. שילוב זה מומלץ מאוד לעולם ה-GIS הן כבסיס לתוכנות קוד פתוח, והן כבסיס לתוכנות מסחריות בתחום (כולל תמיכה רשמית אצל ArcGIS). הדרך שלכם להוזלת השירותים שלכם והגברת הנגישות למידע הגאוגרפי מתחילה עם PostgreSQL + PostGIS.

מוזמנים לדבר איתנו על מעבר למסד נתונים בקוד פתוח על מנת לחסוך בעלויות רישוי שלכם. אין שום סיבה לשלם לפי כמות המעבדים או נפח מסד הנתונים.